2021 жылғы 13-16 желтоқсан аралығында ЮКУ им.Әуезовтің Қазақстандағы Эразмус+ ұлттық кеңсесінің директоры Ш.Тасболатова сапары болды.Сапардың мақсаты 2020 жылдан бастап университетте жүзеге асырылып жатқан «Қазақстанда – Kazdual – дуалды жүйесін енгізу», «Өзбекстан мен Қазақстанда былғары өндірісі және былғарыдан жасалған бұйымдар саласында мамандар даярлауда жоғары оқу орындарының әлеуетін нығайту»- «REILEAP» жобаларына мониторинг жүргізу, сондай-ақ Халықаралық кредиттік ұтқырлық жобаларына Мониторинг жүргізу болды .Жоғарыда көрсетілген мониторингті Білім және мәдениет жөніндегі Еуропалық комиссияның (DG EAC) Бас директоратының атынан Эразмус+ (НЭО) бағдарламасының ұлттық кеңсесі жүргізеді.Тұрақты мониторинг-ЖББӘ барлық жобалары үшін міндетті ереже. Оны ЖЭҚ өкілдері ЖББӘ барлық жобалары үшін белгіленген ережелер шеңберінде және ЕАСЕА бекіткен жоспар бойынша жүргізеді.Мониторингтің мақсаты-жобаның мақсаттарына қол жеткізу, табысты тәжірибені, сондай-ақ қиындықтар мен проблемаларды анықтау үшін жоба тобы пайдаланатын жобаны іске асыру және басқару стратегиясын бағалау.Мониторингке жобаның әріптес жоғары оқу орындарынан : атындағы ҚазҰПУ сияқты жобалардың ұлттық командасының негізгі мүшелері қатысты.Абай, Қару ат.Е. Бөкетов атындағы ММ.Сондай – ақ, мақсатты топтар-студенттер, ЖОО қызметкерлері, жұмыс берушілер.