14 ақпан, 2022 жыл М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университетінде Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы мен механика және мұнай-газ ісі факультетінің ұйымдастыруымен «Әуезов университеті – 2022» халықаралық қысқы университетінің салтанатты ашылуы өтті. Қысқы мектеп келесі бағытта өткізіледі: - Механика және мұнай-газ факультеті базасында «Цифрлық өнеркәсіптік инженерия және жасыл энергетика» қысқы мектебі.Қысқы мектептің ашылуында Надиров Ж.Қ. т.ғ.к., «Мұнай және газ ісі» кафедрасының доценті, Түлекбаева Айжамал Қонысбаева, т.ғ.к., доцент, меңгеруші. «Стандарттау және сертификаттау» кафедрасы, Сейтханов Нұрлан Төлегенұлы п.ғ.к., доцент, меңгеруші. «Технологиялық машиналар мен жабдықтар» кафедрасы, Мырзалиев Дархан Сапарбайұлы т.ғ.к., доцент, меңгеруші. «Механика және машина жасау» кафедрасы ф.ғ.д., профессор, «Мұнай және газ ісі» кафедрасының меңгерушісі Жантасов Манап Құрманбекұлы екі апта ішінде құттықтау сөзімен және жемісті жұмыс тіледі.Қысқы мектепте отандық және шетелдік жоғары оқу орындарының жетекші профессорлары, сонымен қатар тәжірибеден өткен қазақ және орыс тілдерінде сертификатталған кәсіби бухгалтерлер сөз сөйлейді. Бұл қысқы мектеп мамандар мен студенттерге білімдерін жетілдіруге, заманауи курстарды меңгеруге және дипломдардағы кредиттер санын көбейтуге тамаша мүмкіндік. Мектеп Zoom негізінде онлайн режимінде екі апта бойы өтеді: 2022 жылдың 14-25 ақпаны. «Әуезов университеті – 2022» Халықаралық қысқы университетінің спикерлері ретінде ғылыми орталықтар мен оқу орындарының жетекші профессорлары мен мамандары:Атаманюк Владимир Михайлович – «Львов политехникалық» ұлттық университетінің химия инженериясы кафедрасының меңгерушісі Болдырев Станислав Александрович - Томск политехникалық университеті Томск политехникалық университеті, Томск, Ресей Федерациясы Левданский Александр Эдуардович – Беларусь мемлекеттік технологиялық университетінің «Химиялық өндірістің процестері мен аппараттары» кафедрасының меңгерушісі Элиф Эсер Еке Байрамогли – Эге университеті – Түркия Эфендиев Галиб Мамедович – Әзірбайжан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының Мұнай және газ институты Нифонтонов Юрий Аркадьевич – Санкт-Петербург теңіз техникалық университеті, – Айдархан Қалтаев – физика-математика ғылымдарының докторы, профессор, әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық техникалық университетінің қолданбалы механика және инженерлік графика кафедрасының меңгерушісі Қ.Сәтбаева. Ержан Беляев – PhD докторы, әл-Фараби атындағы ҚазҰУ-дың докторанты. Мадина Тұңғатарова – PhD докторы, әл-Фараби атындағы ҚазҰУ механика кафедрасының доценті Қойшина Ақмарал Итемгенқызы – PhD докторы Ш.Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг Бажиков Көптілеу Түркменбайұлы – ф.ғ.к. Ш.Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университетінің доценті Ботабаева Әдемі Еркебаевна – п.ғ.к., Еуразия ұлттық университетінің доценті. Гумилева Л.Н Сарош Х.Пател – PhD докторы, Бриджпорт университетінің Инженерлік мектебінің профессоры, АҚШ Ракишева Зәуре Баянқызы – физика-математика ғылымдарының кандидаты, әл-Фараби атындағы ҚазҰУ «Механика» кафедрасының профессоры Мамаева Лаура Әсілбекқызы – биология ғылымдарының кандидаты Қазақ ұлттық аграрлық зерттеу Касимов Джахонгир Авлокулович – Ташкент ирригация және ауыл шаруашылығын механикаландыру инженерлері институтының Ұлттық зерттеу университетінің сызба геометрия және инженерлік графика кафедрасының меңгерушісі, Ташкент қ., Өзбекстан Вафоев Сафо Тураевич – Бұхара табиғи ресурстарды пайдалану институтының «Су шаруашылығы және мелиоративтік жұмыстарды механикаландыру» кафедрасының профессоры Mariyam YEZIYEVA NEHİR- Akdeniz University, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstilve Moda Tasarımı Bölümü Бисембаева Қарлығаш Таңбайқызы – т.ғ.к., доцент Ш.Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті Сабырбаева Гүлжан Саналбайқызы – PhD докторы, Ш.Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университетінің доценті Қысқы мектептің қорытындысы бойынша оқушылар сертификаттар алады.