2022 жылдың 11 ақпанында М.Әуезов атындағы университетте Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығының ұйымдастыруымен М.Әуезов «Академиялық ұтқырлық күнін» өткізді.
Осы іс-шара аясында ақпараттық сессия өткізілді, онда бағдарламаларға қатысу тәжірибесі бар студенттер іріктеуге дайындалу бойынша пайдалы кеңестермен бөлісті, бағдарламаны қалай таңдау керек, мотивациялық хатты қалай жазу керектігін айтып, бейнероликті оқып, сәтті өтті.
2021-2022 оқу жылының күзгі семестрінде университеттің 76 студенті сыртқы және ішкі ұтқырлық бойынша оқуды аяқтады. Биылғы көктемде 50 студент Еуропаға, Түркияға, Ресейге сапар шегеді.
Ресей халықтар достығы университетінің ұйымдастыруымен өткен қысқы мектептің қатысушылары да шетелдік тағылымдамадан өту тәжірибесімен бөлісті.
Юнусов Эмир – тарих және білім факультетінің 2 курс студенті, РУДН университетінің Қысқы мектебінің қатысушысы, Досаев Нұрәділ – Испанияда Эразмус+ бағдарламасы бойынша білім алған құрылыс және көлік факультетінің 3 курс студенті, Құрақбай Олжас – И.Канта атындағы Балтық федералды университетінің «Информатика» жоғары мектебінің 2 курс студенті Мұхамеджан Лаура, Ресейде білім алған «Заң факультетінің» студенті, Айымхан Аружан, «Менеджмент» Жоғары мектебінің магистранты. және бизнес», Туриба университетінде, Латвия Түркияда оқыды.
Университет Болон процесі аясында студенттер мен оқытушылардың академиялық ұтқырлығын дамытуда маңызды рөл атқарады.
Біздің университет халықаралық ынтымақтастықтың белсенді қатысушысы болып табылады. Ұтқырлық бағдарламаларына қатысу бірқатар перспективалы мүмкіндіктер мен артықшылықтарды береді: ғылыми және білім беру саласында баға жетпес халықаралық тәжірибені алу; кәсіби білім мен практикалық дағдыларды кеңейту; халықаралық мәдениетаралық топта оқу және қарым-қатынас тәжірибесін алу.
Өздеріңіз білетіндей, академиялық ұтқырлық бағдарламасына қатысушылар басқа елдердегі өмір сүру жағдайларымен танысуға, олардың мәдениеті мен тілін үйренуге мүмкіндік алады.
Әуезов университетінің жүзден астам студенті жыл сайын Германия, Испания, Польша және басқа да елдерде білім алуда.